Laboratoria przyszłości
W czasie kolejnych zajęć z cyklu "Laboratoria przyszłości" uczniowie poznawali specyfikę i działanie dronów. Zapoznawali się z rodzajami częstotliwości bezprzewodowych oraz trybów działania drona. Uczyli się prawidłowej obsługi dedykowanej aplikacji do sterowania dronem DJI Tello. Poznawali również najnowsze przepisy dotyczące legalności latania dronem w przestrzeni otwartej oraz wiążące się z tym ograniczenia.
Laboratoria przyszłości
Podczas zajęć z cyklu „Laboratoria przyszłości” drugoklasiści mogli podejmować działania zgodne z ich zainteresowaniami. Część grupy to wspaniali konstruktorzy, którzy z pasją i oddaniem tworzą kolejne modele pojazdów samojezdnych. Trzeba przyznać, że są w tej dziedzinie mistrzami J. Pozostali uczniowie otworzyli się na zdobywanie nowej wiedzy. Poznali krótką historię teleskopu i jego budowę oraz zasady działania. Zapoznali się także z rodzajami obiektów na niebie. Na mapach nieba mogli oni oglądać najciekawsze obiekty i zjawiska z podziałem na ich występowanie ze względu na pory roku. A to dopiero początek astronomicznej przygody z teleskopem OPTICON.#LaboratoriaPrzyszłości
"Gminny konkurs na zabawkę sensoryczną. Laureaci"
"Czuję, widzę, słyszę" to konkurs na zabawkę sensoryczną organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Pułtusku. Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić, że w kategorii wiekowej klas VII-VIII Nagrodę Główna otrzymała Alicja Nasiadka. Wyróżnienie w tej samej kategorii wiekowej powędrowało do Wiktorii Radziszewskiej. Uczennicom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs recytatorski "Opowiem Ci bajkę wierszem lub prozą"
7 grudnia 2022r. w sali kameralnej MCKIS odbyła się XVII edycja konkursu recytatorskiego "Opowiem Ci bajkę wierszem lub prozą" Uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali Trójeczkę. W kategorii klas 1-3 Lena Bochenek z kl. 3A zajęła zaszczytne I miejsce, zaś Patryk Salamon z kl. 2A zajął miejsce III. Zwycięzcom gratulujemy!
Pokaz chemiczno - fizyczny
W miniony czwartek w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja pt. "Poczuj chemię do fizyki", którą poprowadziła Grupa Zelektryzowani.
7
Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych
16 listopada 2022 roku odbyła się uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych Pierwszaki złożyły uroczystą przysięgę w obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, swoich rodziców i bliskich. Obiecały szanować szkołę, nauczycieli, rodziców, kolegów i koleżanki, dbać o swoje książki i szkolne przybory, pilnie uczyć się i wciąż pogłębiać wiedzę, dbać o dobre imię "Trójeczki" oraz być dobrymi, prawymi, uczciwymi ludźmi. Zanim jednak padły słowa przysięgi, a Pani dyrektor pasowała pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów, wszyscy obecni mogli obejrzeć program artystyczny w wykonaniu najmłodszych i najstarszych uczniów. Wspólny występ pierwszaków i ósmoklasistów, który stał się swoistym egzaminem na ucznia, został przyjęty ze wzruszeniem i uśmiechem oraz nagrodzony gromkimi brawami. Całą uroczystość zaś zakończyło przyjęcie i wspólna zabawa taneczna.
Święto Odzyskania Niepodległości
Ten piękny dzień obchodzony co roku w listopadzie pozwala nam przypomnieć sobie, jak ważna jest w naszym życiu Ojczyzna. Wolna Ojczyzna. Ojczyzna niepodległa, ludzie żyjący w pokoju i zgodzie, choć tak różni to tak samo ważni i równi. Refleksje na ten temat towarzyszyły nam w przeddzień Święta Niepodległości. Na różne sposoby przypominaliśmy sobie, czym dla nas jest Polska. Odtwarzaliśmy jej losy, snuliśmy refleksje nad wolnością. Galowym strojem uczciliśmy tak ważne dla Polaków święto. Wszędzie towarzyszyły nam biało - czerwone barwy ojczyste. Klasy szóste na lekcjach plastyki wykonały kotyliony. Podczas patriotycznego apelu wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski. W dniu 11. 11. sztandar reprezentował naszą szkołę na uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.
Dzień Postaci z Bajek
7 listopada w Trójeczce zagościli baśniowi bohaterowie. Tego dnia obchodziliśmy w szkole Dzień Postaci z Bajek. Do wspólnej zabawy zainicjowanej przez Samorząd Szkolny, włączyli się głównie uczniowie klas 0-3, ale nie zabrakło też starszych superbohaterów. W tym dniu mogliśmy podziwiać piękne księżniczki, niezwykłe wróżki, dzielnych rycerzy i wielu innych popularnych bohaterów książek, kreskówek i komiksów. Dzięki zaangażowaniu uczniów klasy 7 a : Ani, Marysi, Piotrka, Emiliana i Kacpra, którzy odwiedzili najmłodsze klasy, zajęcia lekcyjne wzbogacone zostały o wspólne rozwiązywanie zagadek, głośne czytanie baśni oraz układanie historii obrazkowych i opowiadanie słynnej historii o Kopciuszku. Nie zabrakło kolorowanek, a wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w wielkim szkolnym quizie „ Znamy bajki i baśnie”. Dodatkową atrakcją była możliwość wykonania pamiątkowej fotografii w baśniowej fot
,, Każdy inny - wszyscy równi”
Kolejne zadanie za nami. W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu ,, Każdy inny - wszyscy równi” w naszej Trójeczce pod czujnym okiem Pani Justyny Szuleckiej, Kingi Pietruchy i Elwiry Radziszewskiej powstała gazetka na temat Afazji, MPD oraz Dysleksji i jej rodzajów oraz mocnych stron dyslektyków. W październiku świętowaliśmy również Dzień Osób z Afazją Rozwojową. W tym dniu szczególnie pochyliliśmy się nad uczniami, którzy mają trudności z nabywaniem i rozumieniem mowy. Pamiętajmy, że każdy z naszych uczniów z afazją jest inny, ale każdy wartościowy i potrzebujący zrozumienia oraz akceptacji. Drodzy uczniowie, wspieramy Was mocno, wiemy jak ciężko pracujecie każdego dnia. W ramach Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego ( 6 października rzucamy zielone światło na MPD) w klasie 8a została przeprowadzona lekcja na temat Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Dzieci wykonały gazetkę
Laboratoria przyszłości.
W miesiącu październiku postanowiliśmy skupić się na programowaniu robota Photona. Przy użyciu dedykowanej aplikacji Photon Coding uczniowie poznawali tajniki programowania robota na różnych poziomach trudności. Oprócz typowych dla robota metod programowania przypomnieli sobie również środowisko Scratch, w którym także można programować wspomnienaego robota. Uczniowie programując używali efektów świetlnych i dźwiękowych oraz wykonywali czynności, od których ściśle zależały wykonywane przez robota działania.
JESIENNY RAJD ROWEROWY KLASY 6a
Z inicjatywy Trójki Klasowej Rodziców, uczniowie klasy 6a wraz z rodzicami i wychowawcą brali udział w RAJDZIE ROWEROWYM. Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej oraz integracja zespołu klasowego. Miłośnicy jazdy na rowerze pod czujnym okiem pana Piotra Jaszczułta właściciela serwisu rowerów 2 KOŁA w Pułtusku wyjechali z boiska szkolnego w trasę, która liczyła 26 km. Na mecie rajdu na ulicy Białowiejskiej rodzice przygotowali nie lada niespodzianki. Ognisko, kiełbaski, słodkości, napoje oraz pieczone ziemniaki.
UWAGA!
31.10.2022r. (poniedziałek)
Dzień wolny od zajeć dydaktycznych
W tym dniu będą tylko zajęcia opiekuńcze.
Laboratoria przyszłości
6Wrześniowe zajęcia z cyklu laboratoria przyszłości w grupie najmłodszych uczniów upłynęły pod znakiem odkrywania podstaw kodowania, dekodowania i programowania. Zrozumienie zasad działania robotów było możliwe dzięki zabawom offline, w których to sami uczniowie wcielali się w role robotów lub programistów. I oto nadszedł dzień, w którym nasi mali laboranci zamienili się w konstruktorów. Pierwsze próby skonstruowania samochodu samojezdnego z wykorzystaniem zestawu Robotics Workshop już za nami. Nauka nie poszła w las. Zajęcia upłynęły w atmosferze ogromnej ekscytacji ale i satysfakcji
.
W ramach miesiąca bibliotek szkolnych, uczniowie klasy IIc wraz z wychowawcą, na zaproszenie p. Doroty Sobocińskiej i p. Anny Świerczewskiej, odwiedzili bibliotekę w Zespole Szkół Zawodowych im.J Ruszkowskiego i wysłuchali wierszy Jana Brzechwy czytanych przez młodzież.
8
Oto MY! Tacy właśnie jesteśmy... Trójka to Trójka!
Numer rachunku bankowego: 65 1020 1592 0000 2202 0295 2554
Zapraszamy w godzinach
od 7.30 do 16.30
Kroniki PSP nr 3 w Pułtusku
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 1650416