• "Czytanie pomaga"!

Zachęcam do codziennego czytania.

Uczniów klas I - 2 zdania dziennie

Uczniów klas II - 4 zdania dziennie

Uczniów klas III - 6 zdań dziennie

Uczniów klas IV - 8 zdań dziennie

Uczniów klas V - 10 zdań dziennie

Uczniów klas VI - 1 stronę dziennie

Uczniów klas VII - 2 strony dziennie

Ucziów klas VIII - 3 strony dziennie

Można czytać podręczniki szkolne, dowolną książkę, czasopisma a nawet przepis na świąteczne ciasto lub sałatkę. Czytanie NIE szkodzi !

Bibliotekarz:   M. Grzesiak

Drodzy uczniowie! „   Czytanie pomaga   zrozumieć”

Zachęcam Was Młodzi Czytelnicy  do czytania  lektur  oraz innych ciekawych  książek.

Polecam młodszym czytelnikom z kl 1-3  Ksiązki:

„Legenda o Białym Orle”,  „ Cudaczek Wyśmiewaczek” Hania Humorek”, „ Mała księżniczka”, „Cukierku ,Ty łobuzie”

Czytelnikom z kl 4-6  :

„Legendy i baśnie  polskie”, „ Historia żółtej ciżemki”, „Dynastia  Miziołków”,  ‘Duch starej kamienicy”,  „Zew krwi”

Młodzieży z kl 7-8

„Baśniobór” , „ Szatan z siódmej klasy”, „ Mitologia”,  „ Panna z mokrą główą’, „Kapelusz za 100 tysięcy”.

Dla tych , którym brakuje cierpliwości , polecam książki elektroniczne – e booki ( do słuchania, oglądania , czytania)

Polecam następujące linki:

1. wolnelektury.pl
        2. lektury szkolne-audiobook-virtualo.pl

Uwaga! Zachęcam młodszych czytelników do zilustrowania najciekawszej książki – po ukończeniu  epidemii zrobimy w szkole wystawę prac.

Starszych czytelników  zachęcam do uzasadnienia wyboru wybranej książki (  napisania krótkiej recenzji)  - po ukończeniu epidemii z wywiesimy w bibliotece szkolnej ciekawe recenzje.

Dziękuję, pozdrawiam Wszystkich CZYTELNIKÓW  i życzę miłego  czytania .

Bibliotekarz   M.Grzesiak