• Jedna rzecz to pokazać dziecku drogę.
        Drugie, trudniejsze,  to odsunąć się z tej drogi i zrobić mu przejście” (R. Brault).

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

W PSP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki w Pułtusku pracuje wykwalifikowany zespół specjalistów:

Maria Zaremba – pedagog, terapeuta pedagogiczny, terapeuta integracji sensorycznej

Małgorzata Bajorek – psycholog, psychodietetyk.

Elwira Radziszewska, Agnieszka Sarzała– zespół logopedów

Kamila Dąbkowska – terapeuta integracji sensorycznej, wychowawca i nauczyciel wspomagający.

Naszym celem jako zespołu jest wspomaganie rozwoju emocjonalnego, społecznego i intelektualnego uczniów we współpracy z kadrą pedagogiczną oraz rodzicami lub opiekunami. Wspomaganie rozwoju odbywa się dzięki udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w kształceniu  i wychowaniu dzieci, logopedycznej i terapii integracji sensorycznej.

Proponujemy:

wysoko specjalistyczne formy diagnozy i terapii głębokiej dysleksji,

terapię integracji sensorycznej,

konsultacje, porady  i terapie psychologiczne, pedagogiczne, logopedyczne,

zajęcia zapobiegające agresji, przemocy, braku współpracy i empatii wśród młodzieży.

Wspomagamy:

Rozwój poznawczy i emocjonalny dzieci,

Wychowawczą i edukacyjną funkcję szkoły i rodziny.