• Wigilia Miejska

• Nasi uczniowie mieli zaszczyt i przyjemność wystąpić w dniu 18 grudnia na wigilii miejskiej na rynku naszego miasta. Uczniowie zaprezentowali kolędę Wśród nocnej ciszy oraz pastorałkę Skrzypi wóz. Dziękujemy wszystkim uczniom za piękną postawę podczas przygotowań i wspaniałe reprezentowanie szkoły podczas wigilii.Dziękujemy także rodzicom za wszelką okazaną pomoc.

• Sukces naszych piłkarek!!!

• Na mistrzostwach rejonu, które odbyły się dziś w Ciechanowie uczennice reprezentujące naszą szkołę odniosły bardzo duży sukces . Po trzech bardzo emocjonujących meczach, w których było wszystko od radości po smutek dziewczyny mogły cieszyć się ze zdobycia srebrnego medalu. Już dawno żadna z naszych dziewczęcych drużyn nie osiągnęła takiego wyniku dlatego tym bardziej dziewczynom należą się ogromne brawa.

Skład drużyny: Wiktoria K, Amelia H, Żuk A, Mandziuk Z, Kuczyńska I, Lipińska R, Przybyłowska A, Zabielska W.

• Projekt "Poznaj Polskę'

•         W ramach rządowego projektu "Poznaj Polskę", który ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie i wsparcie w organizacji wycieczek, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kilku wycieczkach. Poznawali Polskę, jej zabytki, historię, środowisko przyrodnicze, tradycje i osiągnięcia polskiej nauki. Klasy 8b, 8c, 8d - uczniowie zwiedzali Kazimierz Dolny i Puławy. Klasy 8a i 5b - zwiedziły w Warszawie Łazienki i uczestniczyli w warsztatach w Muzeum Narodowym. Klasy 6a, 6b, 6c i 7a - poznawały Toruń i Ciechocinek. Uczniowie z klas 2c, 3b, 1a i 1b uczestniczyli w wycieczkach do Sochaczewa i Żelazowej Woli. Klasy 2a i 2b - zwiedzały Wilanów i Stare Miasto w Warszawie. Koordynatorem projektu w szkole była Pani Joanna Arbudzińska.

• Laboratoria przyszłości

• W czasie kolejnych zajęć z cyklu "Laboratoria przyszłości" uczniowie poznawali specyfikę i działanie dronów. Zapoznawali się z rodzajami częstotliwości bezprzewodowych oraz trybów działania drona. Uczyli się prawidłowej obsługi dedykowanej aplikacji do sterowania dronem DJI Tello. Poznawali również najnowsze przepisy dotyczące legalności latania dronem w przestrzeni otwartej oraz wiążące się z tym ograniczenia.

• Laboratoria przyszłości

• Podczas zajęć z cyklu „Laboratoria przyszłości” drugoklasiści mogli podejmować działania zgodne z ich zainteresowaniami. Część grupy to wspaniali konstruktorzy, którzy z pasją i oddaniem tworzą kolejne modele pojazdów samojezdnych.  Trzeba przyznać, że są w tej dziedzinie mistrzami J. Pozostali uczniowie otworzyli się na zdobywanie nowej wiedzy. Poznali krótką historię teleskopu i jego budowę oraz zasady działania. Zapoznali się także z  rodzajami obiektów na niebie. Na mapach nieba mogli oni oglądać najciekawsze obiekty i zjawiska z podziałem na ich występowanie ze względu na pory roku. A to dopiero początek astronomicznej przygody z teleskopem OPTICON.#LaboratoriaPrzyszłości

• "Gminny konkurs na zabawkę sensoryczną. Laureaci"

• "Czuję, widzę, słyszę" to konkurs na zabawkę sensoryczną organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Pułtusku. Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić, że w kategorii wiekowej klas VII-VIII Nagrodę Główna otrzymała Alicja Nasiadka. Wyróżnienie w tej samej kategorii wiekowej powędrowało do Wiktorii Radziszewskiej. Uczennicom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Konkurs recytatorski "Opowiem Ci bajkę wierszem lub prozą"

• 7 grudnia 2022r. w sali kameralnej MCKIS odbyła się XVII edycja konkursu recytatorskiego "Opowiem Ci bajkę wierszem lub prozą" Uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali Trójeczkę. W kategorii klas 1-3 Lena Bochenek z kl. 3A zajęła zaszczytne I miejsce, zaś Patryk Salamon z kl. 2A zajął miejsce III. Zwycięzcom gratulujemy!