W dniach 26-30 maja 2025 roku odbyła się 5-dniowa wycieczka klas 7a, 8a i 8b.
Pierwszy dzień był pełen refleksji i zadumy. Odwiedziliśmy Auschwitz-Birkenau – miejsce trudnej, ale ważnej historii.
Dwa kolejne dni spędziliśmy w Krakowie. Zwiedziliśmy Stare Miasto, Zamek Królewski i Katedrę na Wawelu, dzielnicę żydowską Kazimierz, Muzeum Kościuszkowskie. Weszliśmy na Kopiec usypany na cześć patrona naszej szkoły Tadeusza Kościuszko.
Czwartego dnia udaliśmy się do Wadowic, a następnie do Energylandii. W drodze powrotnej zobaczyliśmy najpiękniejszą w Polsce Jaskinię Raj.
To była wycieczka pełna emocji – od głębokiej refleksji po radość i śmiech. Z pewnością zostanie z nami na długo! Joanna Arbudzińska