Aktualności
🎓📚 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026 📚🎓
🎓📚 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026 📚🎓
Lista uczestników zakwalifikowanych do Konkursu "W sześciu strunach zaklęta muzyka"
Gratulujemy 👏
- 1
W czwartek, 11 czerwca 2026 r, w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku odbył się XXIII Międzypowiatowy Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych pod honorowym patronatem Starosty Pułtuskiego. Głównym organizatorem wydarzenia było: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pułtusku i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Anny Karłowicz w Pułtusku. Nasi uczniowie po raz kolejny z dumą reprezentowali Trójeczkę, odnosząc piękne sukcesy sportowe.
🏅 Józef Paczkowski (klasa 7c) – II miejsce w biegu na 25 metrów🏅 Alan Sosnowski (klasa 7a) – III miejsce w biegu na 25 metrów🏅 Sebastian Kielisiak (klasa 6a) – III miejsce w biegu na 25 metrów
Serdecznie gratulujemy również Tomaszowi Andryszczykowi z klasy 5a, który osiągnął imponujące wyniki we wszystkich konkurencjach, wykazując się ogromnym zaangażowaniem, determinacją i sportowym duchem.
Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów i ich osiągnięć. Nasza szkoła zawsze chętnie angażuje się w takie inicjatywy ponieważ wierzymy, że edukacja to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale także kształtowanie postaw opartych na szacunku, empatii i otwartości na drugiego człowieka.Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia za rok!
Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
Dziś w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, odwagę i wspaniałe występy.
Laureatami konkursu zostali:🏆 Grand Prix – Maciej Pietrzykowski🥇 I miejsce – Gabriela Olszewska🥈 II miejsce – Kacper Goryszewski🥉 III miejsce – Pola Bochenek
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za stworzenie wyjątkowej, pełnej emocji atmosfery!
16
Klasa 8a
📍🌊 Po tygodniu, w którym wytężaliśmy umysły podczas egzaminów, przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.
Uczniowie klasy 8A, wraz z kilkoma znajomymi z innych klas, wybrali się nad morze. Naszą bazą był Jantar, ale odwiedziliśmy także Krynicę Morską, Kąty Rybackie i Elbląg. Jedną z największych atrakcji był rejs Kanałem Elbląskim, podczas którego mogliśmy przekonać się, jak to jest „płynąć statkiem po trawie” 😊.
Ten wyjazd był jednak czymś więcej niż tylko zwiedzaniem. Chcieliśmy jeszcze raz pobyć razem, pośmiać się, porozmawiać i nacieszyć swoim towarzystwem w takim składzie. I to właśnie się udało!Przed nami nowe szkoły, nowe wyzwania i nowe znajomości, ale wspomnienia wspólnie spędzonych chwil zostaną z nami na długo. ❤️
A teraz pozostaje tylko jedno pytanie... komu będzie najbardziej brakowało wspólnych wyjazdów? 😊
6
.
05.06.2026r. ( piątek )
Dzień wolny od zajeć dydaktycznych
W tym dniu będą tylko zajęcia opiekuńcze .
Dzień bez plecaka 🤩
- 8
Dzieckiem jest się w każdym wieku – wystarczy odrobina wyobraźni, spontaniczności i radości, by na nowo odkryć w sobie dziecięcy entuzjazm.
Dziś w naszej szkole zrobiło się naprawdę radośnie! Podczas gdy najmłodsi uczniowie świętowali Dzień Dziecka w kinie, na lodach i podczas wycieczek, starszaki obudziły w sobie dziecięcą radość, włączając się do akcji „Trójeczkowy Dzień Bez Plecaka”.
Ich kreatywność przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Pomysłowe zamienniki szkolnych plecaków wywołały mnóstwo uśmiechów, dobrej zabawy i pozytywnej energii.
To był dzień pełen śmiechu, beztroski i wspólnego świętowania.
Cała społeczność naszej szkoły życzy wszystkim dzieciom – tym małym i tym trochę większym – wielu powodów do radości, spełnienia marzeń, ciekawości świata oraz codziennego uśmiechu. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka! ❤️
Już dziś zapraszamy wszystkich uczniów naszej placówki na szkolne obchody Dnia Dziecka, które odbędą się 12 czerwca. Do zobaczenia!
Gratulujemy 👏
"Dom bez książek jest jak plaża bez słońca" - to słowa José Martiego, które były podsumowaniem VII edycji konkursu "Powiatowy Festiwal Lektur - Magia Książki" 🦋📖
Z dumą informujemy o sukcesach naszych uczniów:
🎨W konkursie plastycznym "Moja ulubiona scena z lektury" 🥉III miejsce zajęła Kamila Żebrowska z klasy 1b📖
W Konkursie Pięknego Czytania "Książki które nas łączą" 🥈II miejsce zajęła Zuzanna Mierzejewska z klasy 3b🎭
W konkursie teatralnym "Scenka z lektury szkolnej" grupa naszych uczniów w składzie: Kajetan Sklepiński, Bartosz Marciniak, Jan Bochenek, Miłosz Konopka oraz Mykhailo Kovalov zajęła 🥉III miejsce w kategorii klas 4-6 prezentując scenkę z lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem"
Serdecznie gratulujemy laureatom oraz nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursów 💐🎊
GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY - "O PIÓRO BURMISTRZA"
Dziś po raz 21. wręczono w naszej szkole Pióro Burmistrza.
32 uczestników gminnego konkursu ortograficznego zmagało się z tekstem dyktanda o arcyskrajnych egzemplarzach egzotycznej flory i eskapadzie uczniów do ogrodu botanicznego. Najlepsi z najlepszych zaprezentowali wysoki poziom, a komisja miała trudny orzech do zgryzienia.
Ostatecznie, wg werdyktu komisji, na podium stanęli :
I m. Agata Koczara SP nr 3
II m. Alicja Siwkiewicz SP nr 4
III m. Jakub Aleksandrowski SP nr 4
Tytuł MISTRZA ORTOGRAFII 2026 zdobyła uczennica SP nr 4 EMILIA KANIECKA.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a nauczycielom za przygotowanie uczniów oraz pracę w komisji konkursowej.
Jako pomysłodawczyni i koordynator konkursu składam wyrazy wdzięczności Dyrekcji, moim koleżankom polonistkom oraz pracownikom obsługi za wsparcie i pomoc w przygotowaniu wydarzenia.
Do zobaczenia za rok!
Beata Bielińska
ZEBRANIE DLA RODZICÓW UCZNIÓW NOWYCH KLAS PIERWSZYCH
Informujemy, że zebranie dla rodziców
uczniów nowych klas pierwszych na rok
szkolny 2026/2027 odbędzie się
2 czerwca 2026r.( wtorek) o godz. 16.30
w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3
z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku.
📢 Zapraszamy
📢
Zapraszamy do udziału !
Kiermasz Niespodzianek
Zapraszamy
Przypominamy, że w najbliższy piątek o godzinie 12:00 w Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się finał projektu„13. Pułk Piechoty – historia miejsc i mieszkańców miasta”.Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią lokalną do udziału w wydarzeniu.
RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!
Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy
W naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy. W wyborach wystartowało pięcioro uczniów. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zdecydowali się kandydować! Wykazaliście się odwagą, zaangażowaniem oraz odpowiedzialnością. To właśnie taka postawa buduje świadome i zaangażowane społeczeństwo lokalne. Dziękujemy również wszystkim uczniom za udział w głosowaniu – Wasza aktywność pokazuje, że potrzeby pułtuskiej młodzieży są dla Was ważne.
Wiosna jest kolorowa
𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐒𝐊𝐀 𝐒𝐘𝐑𝐄𝐍𝐊𝐀
Z wielką dumą i radością ogłaszamy, że uczeń klasy VIIc - Patryk GADOMSKI - zajął dziś II miejsce w swojej kategorii wiekowej w eliminacjach do 49. edycji konkursu recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA. Patryk zaprezentował wiersz Ludwika Jerzego Kerna "Pchła i psy", który wybrał i przygotował z panią Magdą Cisak.Naszą szkołę reprezentowały także: Julia WITKOWSKA z klasy IIb (wiersz "Jaskiniowiec" Michała Rusinka) i Michalina BRZOZOWSKA z klasy IVa (wiersz "Ptasie radio" Juliana Tuwima). Dziękujemy naszej reprezentacji za wspaniałe występy!!!
Archiwum Aktualności