Aktualności

          • Gratulujemy 👏

          • W czwartek, 11 czerwca 2026 r, w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku odbył się XXIII Międzypowiatowy Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych pod honorowym patronatem Starosty Pułtuskiego. Głównym organizatorem wydarzenia było:  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pułtusku i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Anny Karłowicz w Pułtusku. Nasi uczniowie po raz kolejny z dumą reprezentowali Trójeczkę, odnosząc piękne sukcesy sportowe.

            🏅 Józef Paczkowski (klasa 7c) – II miejsce w biegu na 25 metrów🏅 Alan Sosnowski (klasa 7a) – III miejsce w biegu na 25 metrów🏅 Sebastian Kielisiak (klasa 6a) – III miejsce w biegu na 25 metrów

            Serdecznie gratulujemy również Tomaszowi Andryszczykowi z klasy 5a, który osiągnął imponujące wyniki we wszystkich konkurencjach, wykazując się ogromnym zaangażowaniem, determinacją i sportowym duchem.

            Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów i ich osiągnięć. Nasza szkoła zawsze chętnie angażuje się w takie inicjatywy ponieważ wierzymy, że edukacja to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale także kształtowanie postaw opartych na szacunku, empatii i otwartości na drugiego człowieka.Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia za rok!

        • Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
          • Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

          • Dziś w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, odwagę i wspaniałe występy.

            Laureatami konkursu zostali:🏆 Grand Prix – Maciej Pietrzykowski🥇 I miejsce – Gabriela Olszewska🥈 II miejsce – Kacper Goryszewski🥉 III miejsce – Pola Bochenek

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za stworzenie wyjątkowej, pełnej emocji atmosfery!

        • Klasa 8a
          • Klasa 8a

          • 📍🌊 Po tygodniu, w którym wytężaliśmy umysły podczas egzaminów, przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

            Uczniowie klasy 8A, wraz z kilkoma znajomymi z innych klas, wybrali się nad morze. Naszą bazą był Jantar, ale odwiedziliśmy także Krynicę Morską, Kąty Rybackie i Elbląg. Jedną z największych atrakcji był rejs Kanałem Elbląskim, podczas którego mogliśmy przekonać się, jak to jest „płynąć statkiem po trawie” 😊.

            Ten wyjazd był jednak czymś więcej niż tylko zwiedzaniem. Chcieliśmy jeszcze raz pobyć razem, pośmiać się, porozmawiać i nacieszyć swoim towarzystwem w takim składzie. I to właśnie się udało!Przed nami nowe szkoły, nowe wyzwania i nowe znajomości, ale wspomnienia wspólnie spędzonych chwil zostaną z nami na długo. ❤️

            A teraz pozostaje tylko jedno pytanie... komu będzie najbardziej brakowało wspólnych wyjazdów? 😊 

          • .

          • 05.06.2026r. ( piątek )

            Dzień  wolny od zajeć dydaktycznych 

             

            W tym dniu będą tylko zajęcia opiekuńcze .

             

          • Dzień bez plecaka 🤩

          • Dzieckiem jest się w każdym wieku – wystarczy odrobina wyobraźni, spontaniczności i radości, by na nowo odkryć w sobie dziecięcy entuzjazm.

            Dziś w naszej szkole zrobiło się naprawdę radośnie! Podczas gdy najmłodsi uczniowie świętowali Dzień Dziecka w kinie, na lodach i podczas wycieczek, starszaki obudziły w sobie dziecięcą radość, włączając się do akcji „Trójeczkowy Dzień Bez Plecaka”.

            Ich kreatywność przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Pomysłowe zamienniki szkolnych plecaków wywołały mnóstwo uśmiechów, dobrej zabawy i pozytywnej energii.

            To był dzień pełen śmiechu, beztroski i wspólnego świętowania.

            Cała społeczność naszej szkoły życzy wszystkim dzieciom – tym małym i tym trochę większym – wielu powodów do radości, spełnienia marzeń, ciekawości świata oraz codziennego uśmiechu. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka! ❤️

            Już dziś zapraszamy wszystkich uczniów naszej placówki na szkolne obchody Dnia Dziecka, które odbędą się 12 czerwca. Do zobaczenia!

        • Gratulujemy 👏
          • Gratulujemy 👏

          • "Dom bez książek jest jak plaża bez słońca" - to słowa José Martiego, które były podsumowaniem VII edycji konkursu "Powiatowy Festiwal Lektur - Magia Książki" 🦋📖

            Z dumą informujemy o sukcesach naszych uczniów:

            🎨W konkursie plastycznym "Moja ulubiona scena z lektury" 🥉III miejsce zajęła Kamila Żebrowska z klasy 1b📖

            W Konkursie Pięknego Czytania "Książki które nas łączą" 🥈II miejsce zajęła Zuzanna Mierzejewska z klasy 3b🎭

            W konkursie teatralnym "Scenka z lektury szkolnej" grupa naszych uczniów w składzie: Kajetan Sklepiński, Bartosz Marciniak, Jan Bochenek, Miłosz Konopka oraz Mykhailo Kovalov zajęła 🥉III miejsce w kategorii klas 4-6 prezentując scenkę z lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem"

            Serdecznie gratulujemy laureatom oraz nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursów 💐🎊

        • GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY - "O PIÓRO BURMISTRZA"
          • GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY - "O PIÓRO BURMISTRZA"

          • Dziś po raz 21. wręczono w naszej szkole  Pióro Burmistrza. 

            32 uczestników gminnego  konkursu ortograficznego  zmagało się z tekstem dyktanda o arcyskrajnych egzemplarzach egzotycznej flory i eskapadzie uczniów do ogrodu botanicznego. Najlepsi z najlepszych zaprezentowali wysoki poziom, a komisja miała trudny orzech do zgryzienia. 

            Ostatecznie, wg werdyktu komisji,  na podium stanęli :

            I m. Agata Koczara SP nr 3

            II m. Alicja Siwkiewicz SP nr 4

            III m. Jakub Aleksandrowski SP nr 4

            Tytuł MISTRZA ORTOGRAFII 2026 zdobyła uczennica SP nr 4 EMILIA KANIECKA. 

            Dziękujemy wszystkim  uczestnikom za udział w konkursie, a nauczycielom za przygotowanie uczniów oraz pracę w komisji konkursowej. 

            Jako pomysłodawczyni i koordynator konkursu składam wyrazy wdzięczności Dyrekcji, moim koleżankom polonistkom oraz pracownikom obsługi  za wsparcie i pomoc w przygotowaniu wydarzenia. 

            Do zobaczenia za rok! 

             Beata Bielińska

          • ZEBRANIE DLA RODZICÓW UCZNIÓW NOWYCH KLAS PIERWSZYCH

          • Informujemy, że zebranie dla rodziców
            uczniów nowych klas pierwszych na rok
            szkolny 2026/2027 odbędzie się
            2 czerwca 2026r.( wtorek) o godz. 16.30
            w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3
            z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku.

          • Zapraszamy

          • Przypominamy, że w najbliższy piątek o godzinie 12:00 w Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się finał projektu„13. Pułk Piechoty – historia miejsc i mieszkańców miasta”.Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią lokalną do udziału w wydarzeniu.

          • Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy

          • W naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy. W wyborach wystartowało pięcioro uczniów. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zdecydowali się kandydować! Wykazaliście się odwagą, zaangażowaniem oraz odpowiedzialnością. To właśnie taka postawa buduje świadome i zaangażowane społeczeństwo lokalne. Dziękujemy również wszystkim uczniom za udział w głosowaniu – Wasza aktywność pokazuje, że potrzeby pułtuskiej młodzieży są dla Was ważne.

          • 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐒𝐊𝐀 𝐒𝐘𝐑𝐄𝐍𝐊𝐀

          • Z wielką dumą i radością ogłaszamy, że uczeń klasy VIIc - Patryk GADOMSKI - zajął dziś II miejsce w swojej kategorii wiekowej w eliminacjach do 49. edycji konkursu recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA. Patryk zaprezentował wiersz Ludwika Jerzego Kerna "Pchła i psy", który wybrał i przygotował z panią Magdą Cisak.Naszą szkołę reprezentowały także: Julia WITKOWSKA z klasy IIb (wiersz "Jaskiniowiec" Michała Rusinka) i Michalina BRZOZOWSKA z klasy IVa (wiersz "Ptasie radio" Juliana Tuwima). Dziękujemy naszej reprezentacji za wspaniałe występy!!!

    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im.T.Kościuszki w Pułtusku
      • 023 692 54 32
        http://psp3-pultusk.bip.org.pl/
      • Ul. Aleja Tysiąclecia 14, 06-100 Pułtusk, woj.mazowieckie
        Poland
      • Dyrektor szkoły Izabela Trzcińska


        E-mail izabela.trzcinska@psp3.pultusk.pl
    • Logowanie