• ALFABET LOGOPEDYCZNY - „G – gimnastyka buzi i języka

• Dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały kolejne zadanie w ramach projektu edukacyjnego ALFABET LOGOPEDYCZNY - „G – gimnastyka buzi i języka. Memory - ćwiczenia warg, języka, policzków”. Zabawa polegała na wylosowaniu dwóch identycznych kart i odtworzeniu przedstawionego układu narządów mowy. Dzieci musiały wykazać się uwagą, spostrzegawczością i dobrą pamięcią wzrokową. Podczas gry rozwijały zdolności mimiczne, doskonaliły pracę mięsni twarzy i języka, których odpowiednia sprawność jest niezwykle istotna dla prawidłowej wymowy. Wspaniałej zabawie towarzyszyło dużo radości i zdrowej rywalizacji.

• "Alfabet logopedyczny" - "B - biedronka"

• Kolejnym zadaniem podjętym przez dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły, w ramach projektu edukacyjnego "Alfabet logopedyczny" - "B - biedronka", było wykonanie biedronek i wykorzystanie ich do  ćwiczeń oddechowych. Pracując nad sklejeniem poszczególnych elementów, musiały wykazać się spostrzegawczością, dobrą koordynacją wzrokowo - ruchową oraz starannością.

Wciągając powietrze przez słomkę i zasysając papierowe kropki, przenosiły je na skrzydełka biedronki. Usprawniały w ten sposób podniebienie miękkie, które odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym mówieniu.

• Tropem Wilczym

•        Bieg Tropem Wilczym na stałe wpisał się do kalendarza w wielu

miastach całej Polski. W tym roku nasza szkoła, poprzez organizację biegu,

włączyła się w ogólnopolski projekt. Wydarzenie to 1 marca 2024r.

zgromadziło wielu uczniów, nauczycieli i rodziców.

Po biegu odbył się quiz historyczny.

Dziękujemy organizatorom tego wydarzenia: Pani Sylwii Narwojsz,

Pani Katarzynie Apalińskiej i Panu Mariuszowi Pawlakowi.