• Laboratoria przyszłości

•      W we wrześniu w naszej szkole rozpoczęliśmy nowe zajęcia kreatywne z wykorzystaniem technologii dostarczonej w ramach projektu "Laboratoria przyszłości'. W ramach zajęć podjęliśmy tematykę bezprzewodowego przesyłania dźwięku z wykorzystaniem mikroportów. Na zajęciach uczniowie zapoznawali się ze specyfiką omawianych urządzeń, poznawali charakterystykę i rodzaje częstotliwości. Oprócz samych mikroportów poznali również zastosowanie i działanie mikrofonu krawatowego, stosowanego m.in w studiu telewizyjnym.

• PROJEKT „KAŻDY INNY – WSZYSCY RÓWNI”

•

Pragniemy poinformować, iż uczniowie klas integracyjnych Szkoły Podstawowej nr 3 z OI w Pułtusku w przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno – Społecznego „KAŻDY INNY – WSZYSCY RÓWNI”.

Projekt ma na celu :

uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;

rozwijanie empatii wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;

kształtowanie tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;

likwidowanie uprzedzeń na temat osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;

przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu.

W ramach projektu, od 15.09.2022r. do 15.05.2023r., będziemy realizować 10 zadań. O ich realizacji będziemy informować na bieżąco na szkolnej stronie oraz na szkolnym FB.

Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu uda nam się przybliżyć całej społeczności szkolnej świat osób, które są inne a jednak takie same jak my.

Jesteśmy gotowi do działania! Zapraszamy do aktywnego udziału w projekcie!

• PODZIĘKOWANIE!

•       W imieniu Dyrekcji i Rady Pedagogicznej serdecznie dziękuję uczniom i ich Rodzicom za reprezentowanie szkoły w Dniach Patrona Miasta św. Mateusza.

Dorota Karzulewska

• Barwny Korowód

• Nasza Trójeczka uczestniczyła podczas Dni Patrona Miasta w barwnym korowodzie ulicami Pułtuska. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie i udział w korowodzie.

• W sześciu strunach zaklęta muzyka

•       IV Ogólnopolski Konkurs Piosenek Polskich Wykonawców lat 60. i 70. XX w. już za nami. W przepiękny wrześniowy, słoneczny dzień Pułtusk rozbrzmiewał nutami polskich piosenek. Dźwięki nostalgii, zadumy ale też radości i po brzegi wypełnione życiem wyśpiewane przez młodych wykonawców z całej Polski niosły się z amfiteatru po pułtuskim rynku, docierały do zabieganych Pułtuszczan i turystów wprawiając wszystkich w nastrój uniesienia, wlewając ciepło w ludzkie serca. Młodzi wokaliści zaprezentowali utwory m.in. Krzysztofa Klenczona, Czerwonych Gitar, Anny Jantar, Czesława Niemena, Maryli Rodowicz, Karin Stanek.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki - 15 września pod hasłem "Rozwiń skrzydła kreatywności"- odkrywaj talenty...

Każdy człowiek, bez względu na wiek, ma talent. Jeden sportowy, muzyczny, inny teatralny, plastyczny... Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, gdy na kartce pojawił się ślad, kropka, koło... To zachęciło uczniów i nauczycieli  do zabawy twórczej, rozwijania wyobraźni, odkrywania swoich "nieskończonych" możliwości. Bo piękno jest w Nas, wystarczy je odkryć :)

Dziękuję wychowawcom klas 2c, 3a i 4a oraz wychowawcom świetlic za wspaniałe działania.

• „W sześciu strunach zaklęta muzyka”

•

Już za parę dni, za dni parę… spotkanie z piosenką lat 60. i 70. ubiegłego wieku – IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIOSENEK POLSKICH WYKONAWCÓW tego okresu pod hasłem „W sześciu strunach zaklęta muzyka”

Trudno w jednym zdaniu opisać fenomen muzyki tamtych wspaniałych, szalonych lat. Zachwycała ekspresją, dynamiką; była przekorna, nieco prowokująca, otwierała drogę do innego świata… Była symbolem niezależności i swobody.

W piątek, 16 września, w Amfiteatrze im. K. Klenczona od godziny 11.00 będziemy kibicować wykonawcom  - uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski,  którzy swoje wokalne talenty zaprezentują w piosenkach wielkich gwiazd tamtych czasów, m.in.  Karin Stanek, , Krzysztofa Klenczona, Czerwonych Gitar, Anny Jantar, Ireny Jarockiej, Anny German, Czesława Niemena,  Maryli Rodowicz.

Jak mawiają nasze babcie: „Jeśli noga przy takiej muzyce nie chodzi, to znaczy, że noga jest chora”.

Dlatego też będzie nam ogromnie miło, jeśli  z zaproszenia na FESTIWAL skorzystają zarówno ci, którzy na tych przebojach się wychowali (i często pytają, gdzie się podziały tamte prywatki…) jak i ci, którzy dopiero mają zamiar się w nich rozsmakować.

CZEKAMY NA WAS 16 września!

Społeczność PUŁTUSKIEJ TRÓJECZKI

• Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego

•        Dziś odbyła się uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Pięknie swoją służbę pełnił poczet sztandarowy naszej Trójki pod przewodnictwem Pani Katarzyny Apalińskiej. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przebieg liturgii poprzez czytanie oraz śpiew.

• Rozpoczęcie roku klasy 4-8

•      Drodzy Uczniowie! Odkrywajcie swoje pasje,

zainteresowania, rozwijajcie

skrzydła. Niech ten nowy rok będzie dla Was

pięknym czasem rozwoju.

Życzymy Wam tego z całych naszych pedagogicznych serc :)

• Witaj szkoło - ropoczęcie roku klas 0-3

•         W bardzo radosnych nastrojach powitaliśmy nowy rok szkolny. Wszystkim

dzieciom życzymy pięknych dni w naszej Trójce, wspaniałych przyjaźni,

wiele radości w poznawaniu świata i samych sukcesów.

• UWAGA RODZICE!

•     W związku ze wzrostem zachorowań na COVID prosimy Państwa, aby

w rozpoczęciu roku szkolnego uczestniczył z dzieckiem tylko jeden rodzic.

• Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się

dnia 1 września (czwartek) na hali sportowej

g. 9.00 – klasy 0 – III

g. 10.30 – klasy IV – VIII