• Nieodpłatne korzystanie z pływalni.

• Od dnia 27 lutego 2023 r.  do odwołania WSZYSCY  UCZNIOWIE Publicznej Szkoły  Podstawowej nr 3                z  Oddziałami Integracyjnymi

im. T. Kościuszki w Pułtusku  mają możliwość NIEODPŁATNEGO korzystania z pułtuskiej KRYTEJ PŁYWALNI przy ul. S. Śniegockiego 3  w wybranym przez siebie terminie, ZA  OKAZANIEM  LEGITYMACJI  SZKOLNEJ.

Środki finansowe na ten cel  zostały przekazane przez fundację ZDROWA MŁODZIEŻ, której prezesem jest pan Stanisław Ejdys.

Uczniowie poniżej 13. r. ż. wchodzą na basen pod opieką osoby dorosłej, która opłaca bilet wg podanych przy kasie stawek. Starsi, powyżej 13. r. ż., mogą wejść na pływalnię bez opiekuna.

Dzieci z oddziału zerowego, nieposiadające legitymacji, korzystają z bezpłatnego wejścia po podaniu swoich danych (imię, nazwisko ucznia) i zweryfikowaniu ich przez pracownika basenu (lista uczniów oddziału zerowego udostępniona będzie przez PSP 3).

• List otwarty do Rodziców.

• Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice.

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku zwraca się do Państwa z prośbą o zrozumienie i pomoc w sprawie nawracającej wszawicy, która dotyka naszych uczniów. Zarówno Państwo, jak i my, pracownicy Szkoły, borykamy się z problemem, podejmując współpracę z instytucjami takimi, jak: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Sąd Rejonowy w Pułtusku, Wydział Rodzinny i Nieletnich, Wydział Kuratorski, Sanepid w Pułtusku.
            Pierwszym naszym adresatem jesteście Państwo, w szczególności rodzice dzieci dotkniętych wszawicą. Wszyscy Państwo z początkiem roku szkolnego wyrażacie na piśmie swoją zgodę na sprawdzanie czystości głów. Dbamy w ten sposób o bezpieczeństwo naszych uczniów jako placówka publiczna. W sytuacji zarażenia pielęgniarka szkolna, wychowawca, pedagog szkolny, czy nawet Dyrektor, proszą zawsze rodziców o zajęcie się czystością głowy Waszego dziecka, zwalniając je z realizacji obowiązku szkolnego na czas leczenia. Takie działanie jest konieczne, chociaż mamy świadomość tego, że dziecko traci na tym, iż jest oderwane od szkoły. Jednak nie możemy narażać zdrowych dzieci na zakażenie się insektami. Dostarczamy odpowiednią wiedzę nt. wszawicy danej rodzinie i ponawiamy kontrole głowy. Odwiedzamy rodziny w domach razem z pracownikiem socjalnym, asystentem rodziny i kuratorem sądowym. Kierujemy pisma z prośbą o współpracę tych instytucji. Wszystkie takie działania uzgodnione są z pracownikami pułtuskiego Sanepidu, który nas wspiera w walce z problemem wszawicy. Nasze działania pozwalają zazwyczaj problem zlikwidować, ale po pewnym czasie ten nawraca. Podejmujemy wówczas działania od nowa. Prosimy o zrozumienie nas, iż jako szkoła publiczna wyczerpujemy dostępne nam środki i metody działania i nie zaniedbujemy żadnego ze zgłaszanych w trakcie roku szkolnego przypadków. Prosimy zatem, abyście Państwo wspierali Szkołę, kontrolując czystość głów i ubrań, pościeli, mieszkań, a także informowali nas, w miarę możliwości, o swoim problemie tak, by zminimalizować skutki i eliminować problem, na ile to tylko możliwe.

Z poważaniem.

Dyrekcja PSP Nr 3 z OI

im. T. Kościuszki w Pułtusku.

• Laboratoria przyszłości

• Na grudniowych zajęciach poznawaliśmy m.in specyfikę zestawu z z mikrokontrolerem -  B-CREO. Uczniowie poznawali działanie modułów elektronicznych takich jak np. czujmiki, diody led, przyciski, joysticki itp. Kształtowaliśmy programowanie począwszy od języka wizualnego aż na tekstowym kończąc. Uczniowie poznawali również tajniki programowania poprzez aplikację.