• Wielkanocne zamyślenie

•

Każdy z nas niesie w życiu jakiś krzyż. Każdy jest inny. Czasami go nie widać, ale on jest. Czasami chcielibyśmy go odrzucić, wziąć inny, taki, który wydaje się nam lżejszy. Jednak tak się nie da... Taką piękną, głęboką refleksję w czasie trwającego Wielkiego Tygodnia mogliśmy dziś podjąć podczas wielkanocnego przedstawienia
            w naszej Trójce. Każdy krzyż przyjęty z wiarą i miłością prowadzi do zwycięstwa. Apel przygotowali uczniowie z klas 8c, 5a, 2c pod kierunkiem Pani Zuzanny Jarosik
            i s. Ludmiły.

• Laboratoria przyszłości - marzec

• Na marcowych zajęciach z cyklu Laboratoria przyszłości zgłębialiśmy tajniki świata wirtualnego. Za pomocą zaawansowanego zestawu okularów Class VR uczniowie mogli przenieść się w jedenj chwili do najdalej wysuniętych zakatków świata jak też do miejsc specyficznych pod ziemią i wodą. Poznawali interfejs obsługi urządzeń, łączność WiFi oraz korzystanie z zasobów na kartach pamięci.

• Dni Patrona Szkoły

• Z okazji Dni Patrona Szkoły Tadeusza Kościuszki uczniowie Trójki obejrzeli akademię poświęconą naszemu Patronowi. Człowiek wielki duchem, wielki patriota miał olbrzymi wpływ na dzieje naszej Ojczyzny, jak również Stanów Zjednoczonych. We wspaniałe role postaci z dawnych lat wcielili się uczniowie klas 7a, 5a, 6b, 6c. Akademię przygotowały Panie Katarzyna Apalińska i Agnieszka Jasińska. "Siebie samego zwyciężaj - to największe zwycięstwo" - niech słowa naszego Patrona będą także naszym życiowym mottem.

• XX Halowy Mityng Wójtów w skoku wzwyż

• Wczoraj w hali PSP 4 Pułtusk odbył się XX Halowy Mityng Wójtów w skoku wzwyż. W zawodach nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy po raz kolejny pokazali się z bardzo dobrej strony prezentując wysoki poziom sportowy

Miejsca na podium zajęli:

Stępniewska Zuzia - wynik 135cm

Mroczkowska Nikola - wynik 130cm

Marcinkowski Bartosz - wynik 115cm

Gratulacje dla całej drużyny, która reprezentowała Trójeczkę

• IV TURNIEJ UMIEJĘTNOŚCI CYFROWYCH „Mądrze, zdrowo i cyfrowo”

• W dniu 15 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drużynowych zmaganiach pod hasłem „Mądrze, zdrowo i cyfrowo”. organizowanych przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. mjr. Henryka Sucharskiego w Pułtusku. Uczestniczyli w pięciu konkurencjach z dziedziny informatyki jak też robotyki. Odpowiadali na pytania, sterowali robotem oraz uczestniczyli w zadaniach interaktywnych zajmując I miejsce. Za przygotowanie do konkursu odpowiedzialny był pan Jarosław Ronewicz.

Gratulacje!

• INTEGRACYJNE ZAWODY SPORTOWE

• 15 marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Pułtusku odbył się konkurs rzutów do kosza, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Głównym celem zawodów byłam integracja poprzez zabawę. Nie zabrakło także rywalizacji sportowej ale prowadzonej w przyjacielskiej atmosferze. Dziękujemy organizatorom za mile spędzony czas .

• Sukces uczniów PSP 3

• Uczniowie naszej szkoły odnieśli ostatnio ogromny sukces.  Zdobyli 1 miejsce w trzecim - parkowym etapie konkursu ,,Poznaję polskie parki krajobrazowe''. Przed nimi etap wojewódzki. Uczniów przygotowała p. Joanna Arbudzińska. Uczniom i Pani Joannie serdecznie gratulujemy.

• UWAGA!

• W budynku szkoły oraz przed szkołą znaleziono trzy

cenne przedmioty. Na ich właścicieli czekamy

w sekretariacie PSP 3, ul Tysiąclecia 14.

• UWAGA!

• Szanowni Państwo

W naszej szkole korzystanie z telefonów komórkowych stało się plagą. Uczniowie używają ich podczas lekcji, na przerwie i w każdym innym momencie. Utrudnia to prowadzenie zajęć. Natomiast w czasie przerw nie odpoczywają, spóźniają się na zajęcia , a nawet nie rozmawiają ze sobą. Ich uwagę pochłania tylko i wyłącznie telefon.

W związku z tym od dnia 3.03.2023 r. wprowadzamy zakaz korzystania z telefonów  komórkowych w szkole. Uczeń nie może mieć telefonu komórkowego przy sobie.  Jeżeli mimo wszystko przyniesie telefon, to powinien go wyłączyć i schować w plecaku. W sytuacji gdyby trzeba było wykorzystać telefon na wyraźne polecenie  nauczyciela można będzie z niego skorzystać. W przeciwnym razie telefony będą  zabierane i to Państwo jako rodzice będziecie mogli je odebrać od wychowawcy.

• Nieodpłatne korzystanie z pływalni.

• Od dnia 27 lutego 2023 r.  do odwołania WSZYSCY  UCZNIOWIE Publicznej Szkoły  Podstawowej nr 3                z  Oddziałami Integracyjnymi

im. T. Kościuszki w Pułtusku  mają możliwość NIEODPŁATNEGO korzystania z pułtuskiej KRYTEJ PŁYWALNI przy ul. S. Śniegockiego 3  w wybranym przez siebie terminie, ZA  OKAZANIEM  LEGITYMACJI  SZKOLNEJ.

Środki finansowe na ten cel  zostały przekazane przez fundację ZDROWA MŁODZIEŻ, której prezesem jest pan Stanisław Ejdys.

Uczniowie poniżej 13. r. ż. wchodzą na basen pod opieką osoby dorosłej, która opłaca bilet wg podanych przy kasie stawek. Starsi, powyżej 13. r. ż., mogą wejść na pływalnię bez opiekuna.

Dzieci z oddziału zerowego, nieposiadające legitymacji, korzystają z bezpłatnego wejścia po podaniu swoich danych (imię, nazwisko ucznia) i zweryfikowaniu ich przez pracownika basenu (lista uczniów oddziału zerowego udostępniona będzie przez PSP 3).

• Laboratoria przyszłości - luty

• W lutym w czasie zajęć z programu Laboratoria Przyszłości poznawaliśmy sprzęt przydatny w czasie precyzyjnego filmowania czyli gimbal. Uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo wyważyć gimbal trzyosiowy oraz jak zamontować na nim właściwy sprzęt do filmowania. Poznawali zasadę działania serwomechanizmów oraz uczyli się jak prawidłowo skalibrować urządzenie pozycjonujące lustrzankę.