• Drodzy Rodzice klas ósmych...

• ...nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie Wy. Serdecznie dziękujemy Wam za współpracę ze szkołą, za zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Słowo "dziękuję" i wyrazy uznania w formie dyplomu niech będą dla Was znakiem naszej wdzięczności za trud, za otwartość, każdą okazaną pomoc i życzliwość. Ufamy, że Wasze pociechy, które wyfrunęły spod naszych rąk, będą dla Was zawsze powodem do dumy.

• Pożegnanie Absolwentów - Puchar Fair Play

• Puchar Fair Play fundowany jest co roku od 22 lat przez Pana Mirosława Michalczyka. Otrzymuje go absolwent klas ósmych wybrany przez głosowanie przez Radę Pedagogiczną. W tym roku puchar ten otrzymała Amelia Jankowska z klasy 8a. To dowód uznania za piękną postawę, szacunek do człowieka, zaangażowanie w sprawy klasowe i szkolne, chęć niesienia pomocy zawsze i wszędzie. Amelce i Mamie Amelki - Pani Anecie składamy serdeczne gratulacje.

• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• Msza Św. na zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 23.06.2022r. o godz. 10.00 w Bazylice.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 klas VIII odbędzie się 23.06.2022r. o godz. 17.00 w Hali Sportowej.

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 24.06.2022r. o godz. 9.00 dla klas I-III i o godz. 11.00 dla klas IV-VII w Hali Sportowej

• Ciekawa lekcja

•           W pierwszy dzień lata klasa 4a dzięki Pani wychowawczyni Joannie Arbudzińskiej miała okazję nauczyć się jak robić własne, zdrowe, smaczne i kolorowe lody. Lekcja wzbudziła ogromne zainteresowanie zarówno wśród uczniów klasy 4a, jak też wśród ciekawych świata uczniów, którym udało się zajrzeć przez uchylone drzwi do sali. Umiejętność wykonania własnych lodów na pewno przyda się w gorące, letnie dni.

• Konkurs Piosenki Papieskiej - nagrody rozdane

• "Kto śpiewa Bogu ten dwa razy się modli" - to słynne powiedzenie św. Augustyna pięknie wpisuje się w organizowany w naszej szkole konkurs. Św. Jan Paweł II był człowiekiem głębokiej modlitwy zaś śpiewać lubił zawsze, gdy tylko miał ku temu okazję. To również była jego modlitwa. Tak też pięknie śpiewając piosenki o tematyce papieskiej pięknie modliły się dzieci i młodzież, którzy wzięli udział w Konkursie Piosenki Papieskiej "Wypłyń na głębię". W dniu 21 czerwca odbyło się w naszej szkole wręczenie nagród zwycięzcom tego konkursu. Serdecznie gratulujemy laureatom i ich opiekunom. Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

• BELGIJKA

• BELGIJKA - TANIEC INTEGRACYJNY NASZEJ SZKOŁY TRÓJECZKI Od momentu ustania pandemii Samorząd Uczniowski podjal starania integracji wszystkich uczniów naszej szkoly. Jednym z zadań byl taniec Belgijka. To byl strzal w dziesiątkę. Sprawzil sie w 100 procentach. Oto relacja.

• Piknik Rodzinny

• W dniu 6 czerwca Rada Rodziców klasy 5a zobrazowała Piknik Rodzinny. Wspaniałe chwile spędzone z bliskim przy ognisku, wspólnych zabawach oraz rozgrywkach sportowych. Dziękujemy bardzo wszystkim rodzicom za cudownie spędzony wspólnie czas.

• "Póki nie jest za późno"

• 10 czerwca odbył się finał ogólnopolskiego konkursu na projekt historyczny pt "Póki nie jest za późno" organizowanego przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach - Opolu, pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewody Opolskiego, w którym wyróżnienie zdobyła praca pt. "Zwyciężaj samego siebie - historia byłego więźnia obozu KL Mauthausen, Zdzisława Kaźmirkiewicza" pierwszego kierownika pułtuskiej Trójki, wykonana przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku, Mikołaja Elaka klasa VIIId, Aleksa Ludwickiego klasa VIII d i Adriana Pogroszewskiego klasa VIII a. Opiekunem uczniów była Pani Katarzyna Apalińska, nauczyciel historii w SP3.

• SZKOLNA DYSKOTEKA

• UPRAGNIONA I WYCZEKANA W naszej szkole po długim czasie obostrzen pandemii Covid 19 nareszczcie mogliśmy potanczyć. Samodzad Uczniowski zorganizowal nam upragnioną i wyczekaną dyskotekę. Były tłumy. Wrażenia niezapomniane.

• 17 czerwca (piątek) DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ

DYDAKTYCZNYCH

W tym dniu będą tylko zajęcia opiekuńcze.

• XIX Międzynarodowe Biegi Ireny Szewińskiej - mamy medal.

• Nasi uczniowie brali udział w XIX Międzynarodowych Biegach Ireny Szewińskiej na pułtuskim rynku. Wszyscy dali z siebie sto procent zaś medal wywalczył Piotr Brzozowski z klasy IIB, który zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy.

• Niewidzialna wystawa

• Klasa 7a, 8c i 8d odwiedziła w ubiegłym tygodniu Niewidzialną Wystawę, gdzie uczniowie mogli wczuć się w sposób postrzegania świata przez osoby niewidome. Wrażenia niezapomniane ! Emocje sięgnęły zenitu a mózgi rozgrzały się do czerwoności podczas rozwiązywania zagadek w escap roomie. To był piękny dzień, pełen wrażeń i ciekawych doświadczeń.