• JESIENNY RAJD ROWEROWY KLASY 6a

• Z inicjatywy Trójki Klasowej Rodziców, uczniowie klasy 6a wraz z rodzicami i wychowawcą brali udział w RAJDZIE ROWEROWYM. Celem  rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej oraz integracja zespołu klasowego. Miłośnicy  jazdy na rowerze pod czujnym okiem pana Piotra Jaszczułta właściciela serwisu rowerów 2 KOŁA  w Pułtusku wyjechali z boiska szkolnego w trasę, która liczyła 26 km. Na mecie rajdu na ulicy Białowiejskiej rodzice przygotowali nie lada niespodzianki. Ognisko, kiełbaski, słodkości, napoje oraz pieczone ziemniaki.

Po krótkim odpoczynku nie zabrakło sił na zabawy rekreacyjno-sportowe oraz Zumbę przygotowaną przez rodziców.

Wychowawca klasy 6a oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania Rodzicom za liczne uczestnictwo, wspaniałą organizację, wspólnie spędzony czas w miłej i życzliwej atmosferze.

• UWAGA!

• 31.10.2022r. (poniedziałek)

Dzień  wolny od zajeć dydaktycznych

W tym dniu będą tylko zajęcia opiekuńcze.

• Laboratoria przyszłości

• Wrześniowe zajęcia z cyklu laboratoria przyszłości w grupie najmłodszych uczniów upłynęły pod znakiem odkrywania podstaw kodowania, dekodowania i programowania. Zrozumienie zasad działania robotów było możliwe dzięki zabawom offline, w których to sami uczniowie wcielali się w role robotów lub programistów. I oto nadszedł dzień,  w którym nasi mali laboranci zamienili się  w konstruktorów. Pierwsze próby skonstruowania samochodu samojezdnego z wykorzystaniem zestawu Robotics Workshop już za nami. Nauka nie poszła w las. Zajęcia upłynęły w atmosferze  ogromnej ekscytacji ale i satysfakcji

• .

• W ramach miesiąca bibliotek szkolnych,  uczniowie klasy IIc wraz z wychowawcą, na zaproszenie p. Doroty Sobocińskiej i p. Anny Świerczewskiej, odwiedzili bibliotekę w Zespole Szkół Zawodowych im.J Ruszkowskiego i wysłuchali wierszy Jana Brzechwy czytanych przez młodzież.

• UWAGA!

• 14.10.2022r. (piątek)

Dzień  wolny od zajęć dydaktycznych

W tym dniu będą tylko zajęcia opiekuńcze.

• „Każdy inny - wszyscy równi”

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku roku szkolnym 2022/2023, zaczęła przygodę z projektem „Każdy inny - wszyscy równi”, w związku z tym pierwsze działania już za nami. Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Niesłyszących w szkole zorganizowano pogadanki z uczniami w klasach II , IV i VIII na temat funkcjonowania i problemów osób niesłyszących i głuchych. Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zabawach kształtujących słuch, zapoznali się z pojęciem „osoba niesłysząca” oraz dowiedzieli się w jaki sposób osoby niesłyszące porozumiewają się na co dzień. Nie lada wyzwaniem było nauczenie się kilku ruchów w języku migowym, ale nasi najmłodsi bez problemu sprostali temu zadaniu J. Pozostali uczniowie mieli możliwość zapoznania się z gazetką tematyczną związaną z projektem. Kolejne zadania i działania przed nami.